Honda heeft de NT1100 een update gegeven. Nadat deze in 2022 geïntroduceerd werd was duidelijk dat de crossover een hele goede basis heeft en voor komend jaar is daar dan ook op doorontwikkeld. Vanuit de klanten heeft Honda een aantal aanmerkingen gekregen op diverse aspecten van het uitgaande model. Deze gingen voornamelijk over de automatische versnellingsbak, styling en de vering. Daarnaast heeft de aandrijflijn meerdere updates gekregen om onder andere te voldoen aan de Euro5+ norm en heeft Honda diverse zaken aangepakt met het oog op rijcomfort.
Styling en uitrusting
Het kuipwerk heeft een nieuw ontwerp gekregen en is scherper getekend. De verlichting is nu volledig voorzien van LED en aan de voorzijde is de nieuwe koplamp voorzien van dagrijverlichting. Deze hebben een dubbele functie gekregen nu deze ook gebruikt worden voor de richtingaanwijzers. De losse knipperlichten zijn hiermee dan ook verdwenen aan de voorzijde van de motorfiets. De zijkoffers zijn door Honda ook vernieuwd. Deze zijn nu aan beide kanten 25 mm breder, waarmee de inhoud nu nét groot genoeg is om de meeste helmen in te kunnen vervoeren. De koffers van de 2025 NT1100 kunnen ook gebruikt worden op het voorgaande model.

Het kuipwerk biedt goede windbescherming aan de benen en het bovenlichaam, mede door deflectors die langs de kuipruit gemonteerd zijn. De kuipruit heeft een update gekregen en is nu 17 cm in hoogte verstelbaar middels een knop die bereikbaar is tijdens het rijden. Het verstelbare scherm kent echter geen goede stand voor een langere berijder, zoals ik zelf met mijn lengte van 1.85 ondervonden heb. In de hoogste stand ontstaat een turbulentie die zorgt voor een enorm trillende helm. Iedere stand lager is merkbaar beter wat betreft de turbulentie, maar zorgt er ook voor dat mijn helm meer wind vangt. Ondanks de positieve verandering wat betreft het stellen, is voor langere mensen het scherm zelf geen verbetering.
Elektronica en connectiviteit
Nieuw is de elektronisch instelbare vering die van Showa welke de toch al scherp sturende NT1100 mogelijkheden geeft voor persoonlijke voorkeur. Honda antwoordt hiermee op commentaar op het uitlopende model, waarvan klanten hebben aangegeven dat de vering veel te slap was. Afstelling van de vering is gekoppeld aan de gekozen rijmodi maar is volledig naar smaak in te regelen middels de User-mode waarbij alle mogelijke rijmodi en andere instellingen te combineren zijn. Bediening hiervan gaat nog steeds via de ontzettend druk bezette stuurschakelaars, waarbij zelfs na een aantal uren rijden het nog steeds niet vanzelf gaat om de knipperlichten te bedienen.

Het bovenste dashboard is een touchscreen die goed reageert op de bediening, maar waarbij de menu’s onnodig complex in elkaar zitten. Scrollen door alle mogelijkheden brengt soms enige frustratie omdat het touchscreen te enthousiast reageert op lichte aanrakingen en onbedoelde selecties registreert. Koppelen met een telefoon gaat via bluetooth of onder andere Apple Carplay, maar werkt helaas alleen via een USB-A aansluiting. Onder het TFT scherm zit een klein display met daarop de belangrijkste informatie die nodig is tijdens het rijden.
DCT krijgt upgrade
Honda geeft aan dat het de automatische DCT versnellingsbak een veel gevraagde update heeft gegeven. Dit vanwege klachten op de koppeling die slecht reageert op lage snelheden, zoals wegrijden en het sturen door krappe bochten. Door softwarematige aanpassingen kan de koppeling beter oliedruk reguleren, wat situaties waarbij deze nodig is sterk zou moeten verbeteren. In de praktijk blijft de DCT het moeilijk hebben met rotondes en soortgelijk inzetgebieden. Eenmaal op gang werkt het schakelen aan zich dan wel meer dan prima. Een lastig punt van elke automatisch geschakelde motorfiets blijft de keus voor welke versnelling er wordt gekozen op welk moment. Ook met de nieuwe update blijft dit een lastig punt. Handmatig een keertje extra terugschakelen voor een bocht en een andere stand van de motorrem maken dit samen met enige gewenning een prima systeem voor rijders die een automaat willen rijden.
Het 1084cc tweecilinder motorblok heeft een aantal interne wijzigingen gekregen maar heeft nog steeds hetzelfde topvermogen van 102 pk. Het koppel is gestegen naar 112Nm en is volgens Honda nu bij een lager toerental beschikbaar. Met de updates voldoet de motorfiets vanzelfsprekend aan de nieuwe Euro5+ normering. Uitgezonderd de momenten dat de DCT de plank mis slaat met de gekozen versnelling, levert het motorblok altijd voldoende vermogen.
Rijden
De NT1100 is hiermee een breed inzetbare motorfiets gebleven die mede door de elektronisch instelbare vering erg comfortabel is om lang te toeren, maar ontzettend strak stuurt in bochtige omgevingen. Met het koppel wat op lage toeren beschikbaar is komt de NT hard van zijn plek en ondanks dat dit na 6000 toeren op papier redelijk inzakt, geeft het motorblok ook op hogere toeren voldoende thuis. Hoewel de motorfiets op het oog een flinke omvang heeft, voelt deze in het stuur een stuk lichter. Door een soepele gas respons en een erg goed remsysteem voelt de besturing al snel heel erg vertrouwd aan. Het remsysteem is gelijk aan het vorige model, maar is nu ook voorzien van bochten-ABS, wat de veiligheid ten goede komt.

De manueel geschakelde Honda NT1100 is uitsluitend verkrijgbaar met de reguliere vering en gaat in Nederland € 17.499,- kosten. Wil je de nieuwe elektronisch instelbare vering, zit je daarmee ook direct aan de automatisch geschakelde DCT versie vast. Deze gaat verkrijgbaar zijn voor € 19.999,-.
Conclusie
Honda heeft met de 2025 NT1100 stappen gemaakt om punten van kritiek aan te pakken, zonder daarbij de goede basis die het model al had te verpesten. De nieuwe styling en zijkoffers bieden een frisse look en gebruiksgemak. Hoewel de kuipruit eindelijk verstelbaar is vanuit de zitpositie, kent deze geen comfortabele stand voor langere mensen. Met de nieuwe elektronische vering en rijhulpmiddelen scherpt het Japanse merk de rijeigenschappen en comfort verder aan, waarmee de nieuwe NT1100 nog steeds een ontzettend potente motorfiets is op bochtige wegen maar genoeg comfort biedt voor lange afstanden.
Tekst: Rick Smits – Foto’s Honda












NT1100 DCT 25YM | NT1100 DCT 25YM | NT1100 DCT Electronic Suspension 25YM | |
MOTOR | |||
Motortype | Vloeistofgekoelde parallel tweecilinder met acht kleppen, 270° krukas en Unicam | ||
Inhoud | 1,084 cc | ||
Boring x Slag | 92 mm x 81.5 mm | ||
Compressie verhouding | 10,1:1 | ||
Max. Vermogen | 75.0 kW bij 7,500 tpm | ||
Max. Koppel | 112 Nm bij 5,500 tpm | ||
Geluidsniveau | max. 94dB | max. 95dB | |
Topsnelheid | 200 km/h | ||
Olie capaciteit | 4.8 L | 5.2 L | |
Starter | E-Starter | ||
BENZINESYSTEEM | |||
Injectie | PGM-FI Benzine-injectie | ||
Tankinhoud | 20.4 L | ||
CO2-uitstoot | 116 g/km | ||
Verbruik | 5,0 L/100km | ||
ELECTRISCH SYSTEEM | |||
Accu | Lithium-Ion | ||
Accucapaciteit | 12 V 6.0 Ah | ||
AANDRIJVING | |||
Koppeling | Natte multi-plaatkoppeling | 2x Natte multi-plaatkoppeling | |
Transmissie | 6 versnellingen manueel | 6 versnellingen Dual Clutch Transmission | |
Eindaandrijving | Ketting | ||
FRAME | |||
Type | Semi-dubbel wiegframe | ||
CHASSIS | |||
Afmetingen (L x B x H) | 2,240 mm x 860 mm x 1,340 mm | ||
Wielbasis | 1,535 mm | ||
Balhoofdhoek | 26.5° | ||
Naloop | 108 mm | ||
Zadelhoogte | 820 mm | ||
Grondspeling | 175 mm | ||
Rijklaargewicht | 238 kg +12 kg Koffers | 248 kg +12 kg Koffers | 249 kg +12 kg Koffers |
VERING | |||
Type voor | Showa SFF-BP 43mm geïnverteerde telescopische voorvork met schroefsgewijs instelbare voorspanning, 150 mm veerweg | Showa SFF-BP 43mm geïnverteerde telescopische voorvork met schroefsgewijs instelbare voorspanning, 150 mm veerweg | SHOWA omgekeerde 43mm vork en een elektrisch gestuurde controle unit (SHOWA EERA) voor ingaande en uitgaande demping, 150 mm veerweg |
Type achter | Monoblock aluminium swingarm met Pro-Link, Showa met gasgeladen demper, hydraulisch schroefsgewijs instelbare veervoorspanning 150 mm veerweg. | Monoblock aluminium swingarm met Pro-Link, Showa met gasgeladen demper, hydraulisch schroefsgewijs instelbare veervoorspanning 150 mm veerweg. | Monoblock aluminium swing arm met Pro-Link met Showa gasgeladen damper, hydraulische aanpassing veervoorspanning en elektronische controle unit (SHOWA EERA) voor ingaande en uitgaande demping, 150 mm veerweg |
WIELEN | |||
Voorwiel | 17M/C X MT3.50 Multispaak gegoten aluminium | ||
Achterwiel | 17M/C X MT3.50 Multispaak gegoten aluminium | ||
Voorwiel | 120/70ZR17 M/C (58W) | ||
Achterwiel | 180/55ZR17 M/C (73W) | ||
REMMEN | |||
Instrumenten | 2-kanaals ABS met hellingshoeksensor | ||
Type voor | Dubbele zwevende remschijf 310 mm diameter met radiaal gemonteerde monoblock vierzuigerremklauwen | ||
Type achter | Enkele remschijf 256 mm diameter met enkelvoudige zuigerklauw | ||
INSTRUMENTEN EN ELEKTRONICA | |||
Instrumenten | 6.5-inch TFT Touch Panel Multi information display & LCD meter | ||
Koplamp | LED | ||
DRL | Ja | ||
Achterlicht | LED | ||
Connectiviteit | Apple CarPlay® & Android Auto® | ||
USB | USB-A | ||
12V Socket | Ja | ||
Automatisch knipperlichtdoving | Ja | ||
Quick Shifter | Optioneel | – | |
Beveiliging | HISS | ||
Cruise Control | Ja | ||
Rij-modi | Tour, Urban, Rain, User 1 and User 2 | ||
HSTC met geïntegreerde Wheelie Control | 3 Niveau’s + OFF | ||
Rear lift control | Ja | ||
Andere features | Instelbaar windscherm (167 mm) |